Raúl García

Biografia
Osasuna

Urodzony w Pampelunie Raul swoją karierę rozpoczynał w rodzimej Osasunie. 24 października 2004 roku zanotował swój debiut w zespole, rozgrywając pełne 90. minut w przegranym 0:3 spotkaniu z FC Barceloną.

W tamtej kampanii Garcia strzelił pięć goli (pierwszego 26 października 2005 roku z Athletikiem Bilbao - 3:2), a jego Osasuna ostatecznie zajęła czwarte miejsce w lidze. Hiszpan wystąpił od pierwszych minut w 28 z 33 meczów w wieku zaledwie 19 lat.

Atletico Madryt

W lipcu 2007 roku, po doprowadzeniu Osasuny do półfinału Pucharu UEFA wraz ze strzelonym jednym golem w 12 meczach, Garcia podpisał pięcioletni kontrakt z Atletico Madryt za kwotę 13 milionów euro.

W styczniu 2010 roku Garcia stracił miejsce w składzie na rzecz nowego gracza, Tiago Mendesa, który został kupiony z Juventusu. Mimo wszystko, obaj zagrali obok siebie wwygranym 2:1 spotkaniu w finale Ligi Europy przeciwko Fulham, a dla Hiszpana było to pierwsze trofeum w karierze. Ponadto, Raul zagrał rozegrał 30 minut w przegranym 2:0 finałowym meczu Copa del Rey z Sevillą.

27 września 2010 roku Garcia grał w Superpucharze UEFA przeciwko Interowi Mediolan i w końcówce spotkania sprokurował rzut karny za faul na Goranie Pandevie. Jedenastkę jednak obronił David de Gea, a Atletico wygrało 2:0. Hiszpan ponownie rozegrał w sezonie znacznie mniej minut niż Tiago, lecz mimo to udało mu się zagrać w 29. ligowych meczach, a jego zespół zakwalifikował się do kolejnej edycji Ligi Europy. Jedynego gola w tamtym sezonie strzelił w przegranym na własnym stadionie spotkaniu z FC Barceloną (1:2), trafiając do siatki uderzeniem głową z rzutu rożnego.

Po przedłużeniu swojego kontraktu na kolejne trzy lata, Garcia na sezon 2011/12 został wypożyczony do Osasuny, gdzie znacznie więcej grał na pozycji ofensywnego pomocnika. W tamtych rozgrywkach Hiszpan zaliczył swój najlepszy sezon pod względem strzeleckim, jedenastokrotnie pokonując bramkarzy rywali, co dało mu miano najskuteczniejszego grała Osasuny, z czterema golami przewagi nad Ibrahimą Balde.

9 kwietnia 2014 roku, po rozegraniu pełnych 90. minut w ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów przeciwko FC Barcelonie (1:0), Garcia został najczęściej występującym zawodnikiem Atletico w Lidze Mistrzów (22).

Reprezentacja

W latach 2006-2009 Garcia grał w Hiszpanii do lat 21, występując łącznie w 20 spotkaniach. Grał także na Mistrzostwach Europy w 2009 roku.

29 sierpnia 2014 roku, w wieku 28 lat, Garcia został powołany przez Vicente del Bosque na dwa towarzyskie mecze przeciwko Francji i Macedonii. Debiut zanotował 4 września, rozgrywając 58. minut przeciwko Francuzom.

Statystyki rozgrywek
Lp. Rozgrywki Suma Wyjściowa jedenastka Zszedł w trakcie meczu Wszedł z ławki Minuty na boisku Zdobyte gole Asysty Żółte kartki Czerwone kartki po drugiej żółtej Bezpośrednie czerwone kartki