FC Barcelona Cezary Kawecki @13.09.2017 | Przeczytano 279 razy

Dotyczy: Lionel Messi, FC Barcelona vs Juventus [12.09.2017], FC Barcelona

Messi kończy złą passę przeciwko Buffonowi
Źródło: marca.com

Wczoraj na Camp Nou Argentyńczyk dwukrotnie pokonał legendarnego włoskiego bramkarza, kończąc tym samym swoją złą passę bez strzelonej bramki.

Leo Messi w trakcie swojej kariery złamał wiele barier i wyśrubował niezliczoną ilość statystyk, ale wciąż ma przed sobą pewne wyzwania. Wczoraj przekroczył jedno z nich - dzięki dwóm bramkom w pojedynku z Juventusem, Argentyńczyk zakończył serię czterech meczów (315 minut), w których nie potrafił pokonać Gianluigiego Buffona.

Liczenie tej statystyki zaczęło się od finału Ligi Mistrzów w sezonie 2014/15 (wygrana Barcy 3:1). W ubiegłym sezonie Argentyńczyk dwukrotnie nie mógł znaleźć sposobu na Buffona (0:3 i 0:0 w dwumeczu). Wczoraj wieczorem Messi nie miał już z tym problemów i trafiał do siatki w 45. i 69. minucie.

W tym sezonie Leo ma na swoim kocie już osiem bramek - jedną w Superpucharze Hiszpanii, pięć w LaLiga i dwie w Lidze Mistrzów. Goli tych mogło być więcej, ale od początku rozgrywek ma niesłychanego pecha co do słupków i poprzeczek, co miało miejsce również wczoraj w starciu z mistrzem Włoch.

Tagi: fc barcelona, Gianluigi Buffon, historia, Juventus, leo messi, liga mistrzów, statystyki